تلویزیون های غول پیکر

تابلو های رواناطلاعات عمومی نمایشگر های غول پیکر LED

1-نمایشگرهای تمام رنگ فضای خارج(تلویزیون شهری)
2-نمایشگرهای تمام رنگ فضای داخل
3-تابلو های روان

تکنولوژی: LED

LED: مخفف  LIGHT EMITTED DIOD  وبه معنای دیود ساطع کننده نور است که در رنگ های مختلف تولید میگردد. (LED قطعه اصلی تشکیل دهنده نمایشگر های تلویزیون شهری،تابلو روان تلویزیون های غول پیکر فضای داخل است)

PIXEL: در نمایشگرهای غول پیکر LED یا تلویزیون های شهری به مجموعه چند LED که برای ترکیب رنگ در کنار هم قرار گرفته  اند گفته میشود ودر نمایشگرهای تک رنگ(تابلو روان) به هریک LED یک پیکسل گفته میشود.

دات پیچ: فاصله مرکز تا مرکز هر پیکسل تابلو روان و تلویزیون شهری که بر حسب میلی متر نام گذاری میشود،به عنوان مثال اگر در یک تابلو روان فاصله مرکز تا مرکز یک پیکسل 10 میلیمتر باشد به آن تابلو روان مدل P10  یا دات پیچ 10 میگویند.و همچنین اگر در یک تلویزیون شهری فاصله مرکز تا مرکز یک پیکسل 6 میلیمتر باشد به آن تلویزیون شهری مدل P6 گفته میشود.

انواع چیدمان LED:

1-RGB: در تلویزیون های شهری و تلویزیون های غول پیکر فضای داخل ، سه رنگ اصلی LED در کنار هم قرار میگیرند
2-3in1: در تلویزیون های شهری یا تابلو LED فول کالر، سه رنگ اصلی در یک LED قرار میگیرند
3-در تابلو روان یا نمایشگرهای تک رنگ: برای تابلو روان رنگ قرمز1R ، برای تابلو روان  رنگ سبز 1G ، برای تابلو روان  رنگ آبی1B، برای تابلو روان رنگ سفید 1W میباشد.

انواع LED:

1-DIP: پایه ها در لایه زیرین برد الکترونیک  و خود LED روی برد قرار میگیرد.
2-SMD: یعنی نصب سطحی که LED به صورت کامل ،روی برد الکترونیکی قرار میگیرد.

BRIGHTNESS: یعنی درخشندگی یا شدت نور که در تلویزیون شهری و تابلو روان بر حسب شمع بر متر مربع (CD/M2) محاسبه میشود که در نمایشگرهای LED متفاوت است

درجه حفاضت محیطی: استانداردی است برای میزان حفاظت قطعات الکترونیکی در برابر نفوذ مایعات ،گرد و غبار که در تلویزیون های شهری و تابلو های روان به گونه ای به کار برده میشود که هیچ نفوذی در  این نمایشگرها انجام نشود که این امر باعث افزایش طول عمر تابلو های روان وتلویزیون های شهری میگردد

کابینت:قاب،فریم یا محفظه ای فلزی که تمام قطعات تابلوروان و تلویزیون شهری  جهت ساخت کامل درون آن قرار میگیرد.

گروه صنعتی صاب دارای خط تولید

انتقال دیتا:با توجه به نوع تابلو های روان و تلویزیون های شهری میتوان پیام ها و تیزرهای  تبلیغاتی را از طریق پورت USB,LAN و WIFI,GPRS,GSM ارسال نمود.همچنین قابلیت پخش مستقیم تصاویر تلویزیونی و اتصال دور بین های مدار بسته به تلویزیون های شهری و تابلو روان وجود دارد.